Loading...

V Česku se rozjíždí startup Igluu, přináší inovativní online realitní platformu

08.12.2023

Český realitní trh je v současné době roztříštěný a zaměřený zejména na práci s nabídkou nemovitosti, o čemž se přesvědčil každý, kdo chtěl kdy prodat, koupit nebo (si) pronajmout byt. Realitní makléři pod náročností a množstvím administrativy často nestíhají to nejdůležitější: kvalitní péči o klienta. Na tyto nedostatky reaguje nová platforma Igluu, která si klade za cíl pomoci realitním makléřům a jejich klientům a digitálně je propojit s jasným cílem: zjednodušit práci a posunout procesy kolem nemovitostí na vyšší úroveň, například zapojením umělé inteligence. Igluu přináší do České republiky americké know-how, zkušenosti a také mezinárodní realitní datový standard RESO pro standardizaci dat běžně užívaný v zahraničí, zejména ve Spojených státech. 

Martin Mucha, spoluzakladatel Igluu, začal již v roce 2013 budovat hlavní myšlenku platformy, tedy, že technologie mohou realitnímu trhu přinést modernizaci, digitalizaci a propojení mezi všemi účastníky. Spolupodílel se na rozvoji dnes již velmi úspěšné realitní platformy v USA a Kanadě, která je předobrazem Igluu. Tento kompletní realitní ekosystém dnes používá přes 55 tisíc realitních makléřů ve státě New York a více než 75 000 makléřů v Kanadě. Pro představu je to kolem 8 % všech makléřů v Severní Americe a téměř 60 % těch kanadských. 

Nyní Martin Mucha předává své bohaté know-how získané na americkém a kanadském realitním trhu a ve spojení s ČSOB a americkými partnery založili v Česku startup Igluu. Společnost byla letos oceněna agenturou CzechTrade v rámci Ocenění Českých Exportérů jako Exportní hrdina roku 2023. A to za inovace a šíření dobrého jména České republiky na poli zahraničního obchodu.Startup Igluu reprezentoval ČR například na Expo Dubai 2020 nebo eventech pořádaných pod hlavičkou City for the Future. 

Celou tiskovou zprávu a další informace naleznete ZDE -  5. Press kit pro média

 

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - ALUKOV
Logo - ARTEX informační systémy
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Intedat
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - JVS SERVICE
Logo - Microsoft
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD
Logo - BERGL DIAMONDS

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - TRADE NEWS
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice