Praha, 7. září 2021 – V srpnu bylo v České republice vyhlášeno 59 bankrotů obchodních společností, 520 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 1 284 osobních bankrotů, přičemž ve všech kategoriích jde o mírný meziměsíční nárůst. Zároveň bylo podáno 80 návrhů na bankrot obchodních společností, 511 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 1 253 návrhů na osobní bankrot. Zatímco u obchodních společností se počet insolvenčních návrhů oproti červenci snížil, v dalších dvou kategoriích se mírně zvýšil. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou provedla společnost CRIF.
Počet firemních bankrotů se oproti červenci zvýšil o 8 (16 %), počet bankrotů podnikatelů potom o 94 (22 %). Mezi podnikateli šlo po červenci o druhý nejnižší počet bankrotů od začátku letošního roku. „Počty bankrotů firem i fyzických osob podnikatelů zůstávají i přes meziměsíční nárůst poměrně nízké, což může být dáno mimo jiné i letním obdobím. Vzhledem k nízkému počtu návrhů na bankrot v posledních měsících, by se však počet bankrotů neměl výrazněji zvyšovat ani v dalších měsících,“ říká Věra Kameníčková, analytička společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.
V celé České republice byl za posledních 12 měsíců vyhlášen bankrot u 17 z každých 10 tisíc aktivních obchodních společností. V poměru k počtu společností bylo nejvíce bankrotů obchodních společností (OS) za posledních 12 měsíců vyhlášeno v Karlovarském kraji, kde se jednalo o 28 bankrotů na 10 tisíc aktivních OS. Následuje Praha s 21 bankroty a Ústecký kraj s 20 bankroty. Poměrově nejméně bankrotů naopak zaznamenal Zlínský kraj, kde bylo vyhlášeno 8 bankrotů na 10 tisíc aktivních OS, dále Středočeský kraj s 10 bankroty a Olomoucký kraj s 11 bankroty.
Nejčastěji bankrotují subjekty v odvětví dopravy a skladování... celou tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE
Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.