Loading...

Vytrvalost a spolupráce jako cesta k úspěchu

10.11.2022

Majitelka firmy TRUSTAV Jana Nováková za své podnikání získala řadu ocenění. Jedním z nich je ocenění Výjimečná podnikatelka, což naprosto vystihuje její přístup. Aby lépe porozuměla památkářům, vystudovala jejich obor a dnes špaletová okna a repliky historických dveří na míru, které vytvářeli její truhláři, najdete na řadě míst památkové zóny Prahy i Karlových Varů.Sny o budoucím povolání se u Jany Novákové rozplynuly ve chvíli, kdy kvůli politické minulosti svého tatínka nemohla začít studovat na filozofické fakultě. Ruské tanky v roce 1968 a celková změna klimatu ve společnosti zamíchaly mnoha osudy lidí žijících v tehdejším Československu. Stejně jako její rodiče tíhla Jana k učitelství a chtěla se věnovat především jazykům. Jediný obor, kam se však mohla přihlásit, byla Výrobně ekonomická fakulta VŠE v Praze, obor organizace a řízení průmyslu.

Místo studia jazyků ji tedy čekaly matematika, statistika, fyzika a chemie. 

Její kariéra pak odstartovala nástupem do tehdy ještě socialistického průmyslového podniku, kde pracovala v materiálně technickém zásobování, zajišťovala dovozy materiálu a chtěla se věnovat obchodu, mít zajímavou a pestrou práci, stýkat se s lidmi. To se jí dařilo stejně tenkrát jako dnes. Pak přišla sametová revoluce a další možnosti rozvíjet se a plnit si sny. Krátce před tím, než Jana Nováková začala s podnikáním, byla náměstkyní třítisícového podniku. Pro někoho by to byla práce snů, ale na činorodou a kreativní Janu tahle pozice působila jako zlatá klec. Krásná kancelář, osobní asistentka ani dostatek volného času nebyly tou správnou motivací.

Nový začátek 

Její touha zkusit něco nového, rozvíjet své schopnosti a budovat vlastní projekt vyústila v založení vlastní společnosti. V té době se již podnikání věnoval její manžel a jeho stavební firma už měla své klienty. Jana si proto vybrala příbuzný obor a začala s kuchyněmi, sanitou a plovoucími podlahami, které se v té době staly trendem. K oboru ji tedy přivedly životní náhody. A další náhoda ji přivedla k založení firmy na výrobu dřevěných oken. Na začátku pracovala sedm dní v týdnu, nepočítala hodiny ani ujeté kilometry. Dělala úplně všechno, co bylo potřeba, včetně zaměřování oken, nebo dokonce i úklidu. Podnikání naučilo Janu zodpovědnosti nejen za sebe, ale i za druhé a také nést důsledky svých rozhodnutí. Přineslo jí velkou svobodu, uznání, mnoho ocenění i peníze, zároveň ji ale o svobodu a peníze v jistém slova smyslu i připravilo. Díky houževnatosti a optimismu se Janě podařilo všechny turbulence vybalancovat a těžkosti zvládnout s nadhledem.

Špaletová okna jako láska na první pohled 

Nová etapa pro firmu začala ve chvíli, kdy se Jana v Praze doslova zamilovala do špaletových oken a rozhodla se, že je její společnost bude vyrábět. První velkou zakázkou bylo 166 špaletových oken do Muzea hudby v Praze. Díky tomu, že u památkových zakázek je potřeba řešení na míru a individuální přístup, není možné, aby to zvládl najatý obchodní


Celý příběh si můžete přečíst ve druhém dílu knižní trilogie
 SVOU VLASTNÍ CESTOU.

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - ALUKOV
Logo - ARTEX informační systémy
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Intedat
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - JVS SERVICE
Logo - Microsoft
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD
Logo - BERGL DIAMONDS

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - TRADE NEWS
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice