Loading...

V prvním čtvrtletí si živnost v Česku založilo více než 19 tisíc lidí, nejvíce od roku 2013

22.04.2022

Zároveň lidé ukončili nejméně živností za posledních 12 let

Praha, 21. dubna 2022 – Během prvního čtvrtletí letošního roku si založilo v České republice živnost 19 564 lidí, o třetinu více než za stejné období v minulém roce a nejvíce od roku 2013. Počet přerušených živností se meziročně snížil o 1 653 na konečných 34 343. K tomu v prvním čtvrtletí ukončilo svou živnost pouze 10 800 podnikatelů, meziročně o 8 % méně a zároveň nejméně od začátku roku 2010. Díky tomu přibylo za první tři měsíce v Česku celkem 8 764 podnikatelů, což je o 3 423 více než ve stejném období v minulém roce. Vyplývá to z analýzy společnosti CRIF a dat portálu www.informaceofirmach.cz.

„Výsledky za první čtvrtletí letošního roku ukazují, že Češi měli na začátku roku důvěru v českou ekonomiku a její budoucí vývoj. To je rozdílné oproti začátku minulého roku, kdy lidé měli jen malou naději na brzké rozvolnění protiepidemických opatření a vnímali situaci na trhu spíše negativně. To se letos změnilo a ochota lidí pouštět se do nového podnikání opět stoupla. Do těchto výsledků se ale zatím nepromítla dramatická situace na Ukrajině a zhoršující se situace na světových trzích, proto nelze čísla za první čtvrtletí přeceňovat,“ říká Věra Kameníčková, analytička společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

V březnu začalo v České republice podnikat 6 605 lidí, o 832 více než v únoru...

... celou tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - BEWIT
Logo - ČESKÁ MINCOVNA
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ECOAR s.r.o.
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - Kompass Czech
Logo - Microsoft
Logo - Vere Prague

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - ČIANEWS
Logo - DENÍK
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - Regionální televize
Logo - TRADE NEWS
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice