Loading...

V lednu bylo podáno nejméně návrhů na firemní bankrot za poslední rok

11.02.2022

V dalších měsících se však bude počet bankrotů firem zvyšovat

Praha, 4. února 2022 – Během prvního měsíce letošního roku bylo v České republice vyhlášeno 54 bankrotů obchodních společností, 481 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 1 170 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 71 návrhů na firemní bankrot, 427 návrhů na bankrot podnikatelů a 1 041 návrhů na osobní bankrot. Počet firemních insolvenčních návrhů tak byl nejnižší od ledna 2021. Mezi podnikateli byl nižší počet insolvenčních návrhů podán naposledy v květnu 2019.  Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.czkterou provedla společnost CRIF.

Počet bakrotů obchodních společností byl stejný jako v prosinci 2021, počet insolvenčních návrhů se snížil o 15, což není obyvklé. Počet podaných návrhů i vyhlášených firemních bankrotů je v lednu zpravidla vyšší než v prosinci. Mezi podnikateli se počet bankrotů meziměsíčně zvýšil o 43, počet návrhů na bankrot se snížil o 70. 
 „Lednový počet vyhlášených bankrotů i podaných insolvenčních návrhů podnikatelů může být částečně ovlivněný aktuální situací v podobě vysoké nemocnosti obyvatel. Obecně ale platí, že především počet firemních bankrotů v delším období roste a pravděpodobně bude růst i nadále,“ říká Věra Kameníčková, analytička společnosti CRIF – Czech Credit Bureau s tím, že v posledních 12 měsících bylo vyhlášeno o pětinu více firemních bankrotů než v předešlém období.

Nejvíce bankrotů firem zaznamenal obchod, největší bankrot je ze stavebnictví...

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - BEWIT
Logo - ČESKÁ MINCOVNA
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ECOAR s.r.o.
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - Kompass Czech
Logo - Microsoft
Logo - Vere Prague

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - ČIANEWS
Logo - DENÍK
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - Regionální televize
Logo - TRADE NEWS
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice