Loading...

V květnu mírně přibylo bankrotů firem, podnikatelů i osob

04.06.2021

CRIF: V květnu mírně přibylo bankrotů firem, podnikatelů i osob

Vyhlášeno bylo 60 bankrotů obchodních společností, 581 bankrotů podnikatelů a 1 501 osobních bankrotů

Praha, 3. června 2021 – V květnu bylo vyhlášeno 60 bankrotů obchodních společností, 581 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 1 501 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 83 návrhů na bankrot obchodních společností, 557 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 1 390 návrhů na osobní bankrot. Oproti dubnu se tak počet bankrotů ve všech kategoriích zvýšil. Za prvních 5 měsíců letošního roku bylo oproti stejnému období loňského roku vyhlášeno méně osobních bankrotů a bankrotů fyzických osob podnikatelů, ale více bankrotů společností. Totéž platí pro návrhy na bankrot. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.czkterou provedla společnost CRIF.

 Počet bankrotů obchodních společností (OS) se oproti dubnu zvýšil o 6, zatímco počet návrhů na jejich bankrot se nezměnil. U fyzických osob podnikatelů (FOP) se počet bankrotů meziměsíčně zvýšil o 49 a počet návrhů na bankrot o 45.

„Počet bankrotů se v žádné ze sledovaných kategoriích v květnu nevymykal hodnotám, které jsou běžné v posledních měsících. Zajímavé však je, že počet návrhů na bakrot fyzických osob podnikatelů byl druhý měsíc v řadě nižší než počet vyhlášených bankrotů. To ukazuje, že insolvenční soudy rozhodovaly kromě aktuálních žádostí o odlužení podnikatelů také o části žádostí z předešlých měsíců,“ říká Věra Kameníčková, analytička společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - ALUKOV
Logo - ARTEX informační systémy
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Intedat
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - JVS SERVICE
Logo - Microsoft
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD
Logo - BERGL DIAMONDS

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - TRADE NEWS
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice