Loading...

Spokojenost pacientů i zaměstnanců

01.03.2024

S panem doktorem Milošem Barnou, zakladatelem a majitelem Barna Medical s.r.o. jsme si povídali o tom, jak mu osobní zkušenosti ze světových pracovišť pomohly při budování kliniky, co považuje za úspěch a také o vizi Barna Medical s.r.o. jako rodinné firmy.

 

Vaše firma je ve svém oboru lídrem na trhu a může se pochlubit dlouhou historií. Jaké byly její začátky? 
Začátky byly složitější. Klinika tenkrát stála pouze na třech lidech, byli jsme víceméně bez zkušeností a přístrojů. Díky tomu, že jsem se stal šéflékařem atletické reprezentace a účastnil se Mistrovství světa, Mistrovství Evropy a Olympijských her, tak jsem měl možnost jezdit po celém světě a poznat špičkové odborníky a různá pracoviště. Zkušenosti z nejlepších pracovišť jsme přenesli do našeho pracoviště a dnes jsme schopni zabezpečit komplexní program péče sportovní medicíny, fyzioterapie a konzervativní ortopedie od A do Z.

V průběhu let jste nejen vyrostli, ale také se stali rodinnou firmou. . . 
Již nějakou dobu částečně rodinnou firmou jsme. Můj syn, je lékař ortoped, jenž dokončuje speciální zkoušky v oboru a do budoucna máme v plánu, že se zapojí do chodu kliniky. A dcera pracuje ve firmě se zaměřením na zdravotní robotiku, takže má k našim tématům velmi blízko.

 

Jaký nejtěžší moment jste museli v podnikání překonat? 
Doba pandemie byla pro všechny jistě složitá. V tomto období bylo doporučeno nezdržovat se ve větším počtu a pokud možno nikam nechodit. Naše klinika hledala cesty, jak pomoci lidem, kteří si covidem procházeli. Díky tomu jsme objevili nové špičkové přístroje. Zlepšili jsme a vybavili kliniku těmito přístroji pro covidové pacienty i pro virová onemocnění, které nám i dnes pomáhají s potížemi dýchacího ústrojí, kde vidíme velmi dobré výsledky.

Využíváte sociálních sítí ke své prezentaci? Jak moc je pro vás důležitá vaše webová stránka. 
V poslední době jsme na sociálních sítích velmi aktivní a snažíme se o dobrou prezentaci a o to, abychom zprostředkovali klientům přes sociální sítě nejen odbornou prezentaci, ukázali a srozumitelně jim odprezentovali možnosti léčby a také jsme rádi ve spojení s klienty. Samozřejmě, že jsme potěšeni i „laiky“, kterých se nám od našich pacientů dostává.

 

Jakým způsobem si vybíráte koledy do týmu? 
Ve zdravotnictví je problematické najít volné pracovníky. Někdy najít správného zaměstnance trvá někdy i delší čas. Při výběru se většinou řídíme podle referencí a zkušeností z jiných pracovišť. Snažíme se s našimi zaměstnanci budovat dlouhodobé vztahy, aby u nás byli spokojení.

Co považujete za úspěch? 
Za úspěch považujeme spokojenost našich pacientů. Pacienti k nám chodí na osobní doporučení, jsou spokojeni s výsledkem naší práce a nás to nutí se dále zlepšovat a udržovat dobrý kredit kliniky.

Úspěšnost je založená na dobré péči o pacienty, zkušenostech lékařů a fyzioterapeutů, provádíme školení a získáváme nové poznatky a celoživotně se vzděláváme. Za největší úspěch považujeme věrnost našich pacientů a doporučování naší kliniky.

V poslední době se hodně mluví o společenské odpovědnosti. Jak se promítá toto téma do vaší firmy? 
Snažíme se být šetrní k přírodě, omezujeme zbytečný tisk, třídíme odpad a podobně. Samozřejmostí je striktní dodržování lidských práv našich zaměstnanců a snaha vycházet si lidsky navzájem vstříc.

Co je pro Vás v životě a podnikání nejdůležitější? 
Podnikání není jednoduchá věc, především pokud pracujete v úzkém kontaktu s přibližně třiceti lidmi. Denně řešíte jejich a své pracovní i mimopracovní záležitosti. Hlavním cílem jsou dobré výsledky, spokojenost moje, našich pacientů a v neposlední řadě spokojenost všech mých zaměstnanců.

foto_archiv Barna Medical

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - ARTEX informační systémy
Logo - BEWIT
Logo - ČESKÁ MINCOVNA
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ECOAR s.r.o.
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Intedat
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - Microsoft
Logo - PROFIMA EFFECTIVE, s.r.o.
Logo - Vere Prague

Partner slavnostního vyhlášení

Logo - Business klub Ukrajina
Logo - ORLEN Unipetrol
Logo - ČSOB
Logo - TROX TECH-TRADE
Logo - Zásilkovna

Dodavatelé

Logo - Dermacol
Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - BELLES FLEURS
Logo - IDC - FOOD
Logo - JAPONSKÁ RÝŽE
Logo - MY JAPAN
Logo - SMART WALLS
Logo - BERGL DIAMONDS

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - DENÍK
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - TRADE NEWS
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice