Loading...

Nová sezóna 2021/2022 je tady!

17.09.2021

Vážení přátelé Podnikatelské platformy Helas,

pomaličku nám začíná podzim a jako každý rok jsme pro Vás připravili sortimentní katalog, který vstupuje v platnost právě dnes - ve středu 15. září 2021..Naleznete jej v elektronické podobě po přihlášení k Vašemu účtu na našich webových stránkách. Katalog bez uvedení cen si můžete prolistovat a stáhnout zde. Pokud si jej vytisknete, můžete zákazníkovi snadno prezentovat jakékoliv produkty, které právě nemáte k dispozici na prodejně a na základě jeho přání následně u nás objednat.

Koncem července jsme tiše oslavili dvacáté osmé narozeniny a při nich zrekapitulovali zcela jistě nejbizarnější sezonu naší historie. Určitě není třeba opakovat všechny peripetie uplynulých měsíců, to stálé nahoru a dolů a zase zpět. Vždyť jsme v tom žili všichni a jakékoliv obecné hodnocení by bylo nošením dříví do lesa.

Drobné šrámy jsme sice utrpěli, zároveň nás však složitá situace zocelila. Jsme tu nadále pro vás a při velmi dobrém zdraví stojíme pevnýma nohama na zemi. Do blízké budoucnosti nabízíme zkvalitněný dodavatelský servis a opět vyšperkovanou sortimentní skladbu.

Pojďme si společně shrnout, co nového dům OXALIS přináší. Důraz jsme kladli na rozšíření produktů ekologického zemědělství, kterých je mezi letošními novinkami opravdu mnoho. I když se svízelná covidová situace samozřejmě nevyhnula ani pěstitelským zemím, s obstaráním čajů a káv jsme překvapivě zásadní problémy neměli. Pokud ovšem nepočítáme obtížnou situaci v mezinárodní kontejnerové dopravě a s ní spojený výrazný nárůst přepravného. To však postihlo každého importéra na planetě.

Na razantní rozšíření loňské nabídky černých čajů z Indie jsme letos navázali druhou sklizní z darjeelingského Puttabongu a proslulou zahradou Ambootia s velmi povedeným čajem z minulého podzimu. Oba čaje z předhůří Himálaje jsou v kvalitě BIO. Povodí Brahmaputry také nezůstalo zkrátka – přibyl špičkový Assam Nahorhabi FTGFOP1 Tippy a směsi Assam Guwahati OP blend plus Assam Boisahabi BPS. Japonské čaje mají přírůstek v podobě Senchi Ryokucha BIO (ryokucha = zelený čaj) a na místní poměry vzácného černého čaje Kuro Tea BIO (kuro = černý) s výraznou medově-pomerančovou notou. Do rodiny bylinných čajů vstoupil kotvičník zemní. Tento životabudič podporuje hormonální aktivitu, libido, dodává energii a vitalitu. Navíc se zpátky vrací posilovač imunity cist šedavý.

Za bylinnými směsmi jsme se vypravili na Slovensko. Pod Kriváněm, v okolí obce Východná, se v neporušené přírodě Tatranského národního parku pěstují monodrogy, ze kterých je sestaveno sedm našich nových bylinných kompozic. Všechny mají původ v certifikovaném biohospodaření.

Ve skupině aromatizovaných čajů a čajových směsí se můžete těšit na osm novinek. Na podzim lze vyzkoušet originální, v indické Kolkatě namíchaný ájurvédský čaj Tulsi–Ashwagandha a zároveň směs tuzemských bylin s názvem Česká louka. Na zimní období je přichystán černý aromatizovaný čaj Rakytník–zázvor a ovocná směs Turecké jablko. Od února 2022 budou k dodání jarní a letní novinky. Pro toto období jsme rezervovali svěží zelené čaje na japonském základu Sencha Ryokucha BIO obohacené o přírodní aroma. Jde o sorty Suzushi (suzushi = příjemné ochlazení v teplém období) a Yasumi (yasumi = delší odpočinek). Jaro a léto vám může zpestřit také ovocná směs Aronie–ibišek BIO a bylinný čaj Mate Orange BIO.

kávové sekci se nově objevuje další sorta z oblasti brazilského přístavu Santos s názvem Estuário. Aby letos Brazílie nebylo pomálu, v sortimentu se zaskví i Espirito Santo Village.  Z Afriky jsme přivezli příjemně nasládlé Kongo Kiwu BIO, v jehož chuti můžete objevit jahodový džem a pekanové ořechy. Aromatizované kávy obohatí Višně v čokoládě.

Řada ledových čajů ve skle COOL DRINKS se rozšiřuje o Matchu–aronii BIO a Matchu s kávou, jejíž chuť je navíc zakulacena výluhem z přírodního ibišku.

Novou součástí katalogu je série pochutin MLSÁNÍ POVOLENO – jedenáct druhů skvělých pamlsků k čaji či kávě. Prostor pro váš hřích! 

V oblasti příslušenství jsme přidali na kultivaci a vybraném vkusu. I letos jsme dali prostor pro fantazii studentům UTB Zlín a také nezávislým partnerským ilustrátorům, aby pro nás připravili nejen nové OXALIS designy příslušenství, ale rovněž podobu některých dárkových balení. Co by to byl OXALIS bez pověstného čtyřlístku – jeho motiv naleznete na hrnečku, plechové dóze nebo na termoláhvi s nerezovým sítkem pro snadnou přípravu čaje na cesty. Dalším povedeným motivem v duchu tradic je vánoční scenerie aplikovaná na novou plechovou dózu či hrneček. Vrátili jsme se i k oblíbenému motivu slona doprovázeného malým slůnětem. Kresba zdobí velký Bone China hrnek. Čajovým příznivcům nabídneme mimo jiné obměněné skleněné konvice pro přípravu čaje.

V nové sezoně si přijdou na své zejména milovníci domácí přípravy kávy. Ti, kteří dávají přednost filtrované kávě, najdou v našem sortimentu nové konvičky a dvě velikosti porcelánových dripperů. Příznivcům vydatnější kávy nabídneme naši luxusní moka konvičku vyrobenou přímo v Itálii. Obojí můžete servírovat v nových skleněných dvoustěnných šálcích. Samotnou kávu můžete uchovávat v dobře těsnící originální 500g plechové dóze. 

V nabídce se objeví hned devět nových dárkových balení. Mezi nimi lze vyzvednout luxusní sestavu japonských čistých čajů (Japan), nové provedení Matcha setu (Matcha Starter Kit), kompilace našich kosmetických produktů (Přírodní péče), balíček s medovou pochoutkou a medovým čajem Včelí úlet (Medové potěšení) nebo nové dárkové balení s motivem Vánoc.

Vedle stálého katalogového sortimentu jsme letos založili tradici časově ohraničené nabídky raritních káv a čajů pod názvem OXALIS MICROLOTS. Jde o limitované série vybraných sort, které jsou v nabídce vždy pouze do vyprodání zásoby. MICROLOTS představují čaje a kávy mimořádné kvality – druhy, které reprezentují to nejzdařilejší z dané lokality nebo při jejichž zpracování byl na daném místě použit netradiční postup. V čajích lze uvést například bílý Darjeeling Nagri  White Tea BIO, ručně svinovaný Darjeeling Ambootia SFTGFOP1 Handrolled BIO či za ranní mlhy sklízený Darjeeling Rungmook SFTGFOP1 Mountain Mist BIO. V sekci káv pak metodou yellow honey zpracovaná Kostarika Don Jose Geisha, naturální bourbon z farmy Santa Cristina v Salvadoru nebo promytá odrůda cattura z kolumbijského projektu Carlos Mario Guamanga. Pokud máte o MICROLOTS zájem, sledujte pravidelně naši webovou prezentaci, kde je jejich nabídka aktualizována.

K vyšší prodejnosti a popularitě našich produktů napomáhají vedle vyváženého sortimentu i jiné prvky. V průběhu uplynulé sezony jsme na všech maloobchodních jednotkách (vlastních i franšízových) zavedli službu Klikni a vyzvedni. Zákazník si doma či v kanceláři vybere produkty ze své oblíbené prodejny a do čtyřiceti pěti minut si je už připravené může vyzvednout. Na podzim bude služba rozšířena i o zavážku ve spolupráci se společností Liftago.

Minulý rok na jaře jsme začali zveřejňovat čajové a kávové podcasty, od ledna jsme spustili tematické předplatné čajů i káv.

Otevřeli jsme čajo-kávový bar na kolonádě v Luhačovicích, na který navázala podobně orientovaná CoffeeTearia ve Vodičkově ulici a na stejném místě vzdělávací a workshopové středisko Czech Tea Centre.

Rozšířili jsme exportní činnost do Izraele, Mongolska, Moldávie a USA. V newyorském Brooklynu byla otevřena specializovaná prodejna s našimi produkty.

I když pro inovace nebylo v uplynulém roce právě nejpříznivější období, nezůstali jsme nehybně stát s pohledem na ujíždějící vlak. Věříme, že naše poctivá kreativní činnost bude spotřebiteli přijata pozitivně a značka OXALIS znovu zvýší své renomé.

Ať vám naše nová produktová skladba padne do noty.

 

Za celý tým společnosti

Petr Zelík

Slušovice

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - ARTEX informační systémy
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ECOAR s.r.o.
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Intedat
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - Microsoft
Logo - PROFIMA EFFECTIVE, s.r.o.
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Vere Prague

Partner slavnostního vyhlášení

Logo - Business klub Ukrajina
Logo - ORLEN Unipetrol
Logo - ČSOB
Logo - TROX TECH-TRADE
Logo - Zásilkovna

Dodavatelé

Logo - Dermacol
Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - BELLES FLEURS
Logo - IDC - FOOD
Logo - JAPONSKÁ RÝŽE
Logo - MY JAPAN
Logo - SMART WALLS
Logo - BERGL DIAMONDS

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - DENÍK
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - TRADE NEWS
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice