Loading...

NAVŽDY ZDRAVÍ

12.11.2020

Investice do zdraví je jako jakákoliv jiná, výnosem je ale větší šance na delší život v dobré kondici. Připlatit si za nadstandard u zdravotní pojišťovny v Česku nejde. Peníze musíte dát přímo lékařům.

Když si klient kliniky Moravian Premium Care usmyslel, že si kvůli budoucí kariéře politika nemůže nechat udělat PCR test na koronavirus doma, protože by sousedy vyděsil zdravotník v covid obleku a jeho pověsti by to neprospělo, dal si s ním schůzku v lese. Ano, i takovou službu si lze koupit u klinik, které nabízejí takzvanou prémiovou péči obvykle za několik desítek tisíc korun ročně. Starost o zdraví sice nemá v Česku zatím takové PR jako třeba ve Spojených státech amerických nebo v Německu, ale mění se to. Klienty placených klinik jsou vedle cizinců, kteří tu pracují a kteří jsou na takovou péči zvyklí z domova, stále více i Češi. Mnozí z nich ji mohou využívat díky benefitu od zaměstnavatele.  Například v České spořitelně nabízejí zaměstnancům zdravotní péči v síti klinik Santé. Jak široké služby to budou, závisí na pracovní pozici. Zároveň zavedla banka program ELA (Employee Life Assistance), v jehož rámci mají 24 hodin denně sedm dní v týdnu k dispozici konzultanty z oblasti psychologie, zdravého životního stylu, práva a financí. Podle Filipa Hrubého z České spořitelny využilo službu od začátku roku asi čtyři tisíce lidí a přibližně čtvrtina řešila psychické problémy. Chcete další motivaci pro to, abyste se aktivně starali o své zdraví? Proleťte se byznys třídou mezi Amerikou a Evropou. Uvidíte v ní dobře naladěné a skvěle vypadající sedmdesátníky, osmdesátníky i devadesátníky.
Podnikají, cestují, baví se, jsou v pohodě. Protože jsou zdraví! A protože jsou zdraví, nechybí jim elán a peníze.
„Když překlenete věk mezi 55 a 65 lety, vyřešíte nemoci nebo náběh na ně a zůstanete v dobré kondici, nemáte pak vlastně na co umřít,“ říká s nadsázkou lékař Oldřich Šubrt majitel polikliniky Program Health Plus, která se stará zhruba o 5500 klientů, již jsou ochotní si za komplexní péči zaplatit od 33 tisíc korun ročně. Zase tak velká nadsázka v jeho slovech není. Právě po padesátce přicházejí nejvážnější onemocnění, tělo je už dost opotřebované na to, aby se vždy dokázalo ubránit viru, bakterii či zblázněné buňce, a zároveň  ještě natolik mladé, aby se v něm rozjely rychlé procesy, které ho mohou zničit. Hlavní úkol dne proto zní: Udržet se zdravý!

Celý článek si můžete přečíst ZDE

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - ARTEX informační systémy
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ECOAR s.r.o.
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Intedat
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - Microsoft
Logo - PROFIMA EFFECTIVE, s.r.o.
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Vere Prague

Partner slavnostního vyhlášení

Logo - Business klub Ukrajina
Logo - ORLEN Unipetrol
Logo - ČSOB
Logo - TROX TECH-TRADE
Logo - Zásilkovna

Dodavatelé

Logo - Dermacol
Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - BELLES FLEURS
Logo - IDC - FOOD
Logo - JAPONSKÁ RÝŽE
Logo - MY JAPAN
Logo - SMART WALLS
Logo - BERGL DIAMONDS

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - DENÍK
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - TRADE NEWS
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice