Loading...

MINIMALISTICKÝ STYL SI ŽÁDÁ CHYTRÁ ŘEŠENÍ

23.07.2021

S Petrem Paksim, obchodním ředitelem  JAP FUTURE jsme si v rámci našeho seriálu zaměřeného na design interiérů tentokrát povídali o tom, jakým způsobem dosáhnout minimalismu a čistých designových linií.

Střídmost, jednoduché linie, čistý design, to jsou hlavní charakteristiky minimalistického stylu, který stále vládne současným interiérům. Jaká řešení osobně doporučujete?
Velmi důležitou roli v interiéru hraje zejména vzhled dveří. Moderní interiér bez obložek je v současné době velmi častým designovým řešením. Dveře i zárubně, které se doslova ztrácí před očima jsou dokonale funkční a přitom neruší svým vzhledem. V moderních interiérech je to totiž detail tím co rozhoduje.

Jak takové dveře fungují a jaká je nejvhodnější  povrchová úprava zdi do níž jsou dveře zasazeny?
Jedinečný vzhled dveří díky tomuto řešení vynikne  opravdu naplno. Dokáží splynout se stěnou v jednu harmonickou rovinu, kterou nebude nic narušovat. Tento efekt vyvolává dveřní křídlo usazené ve skryté zárubni AKTIVE, která se obejde zcela bez viditelných obložek. Skrytá zárubeň AKTIVE vytváří hranu průchozího otvoru a lze ji překrýt povrchovou úpravou příčky, například malbou nebo tapetou.

Nic tedy nenarušuje jednotu linií. . .
Při pohledu na zavřené dveře tak bude výsledkem absolutně čistý průchod s elegantními liniemi, kdy uvidíte pouze dveřní křídlo. Skrytou zárubeň AKTIVE oceníte i tehdy, pokud chcete mít v jedné místnosti vedle sebe dvoje dveře, které se otevírají každé na jinou stranu. Díky skryté zárubni AKTIVE budou z pohledové strany stále elegantně tvořit jednu rovinu.

Lze schovat zárubně i u celoskleněných dveří?
Rozhodně ano, zatímco dosud byly nedílnou součástí celoskleněných dveří klasické obložkové zárubně nebo masivní panty, nyní si jejich vzdušnou eleganci můžete užívat naplno bez jakýchkoliv rušivých elementů.

Jaký typ skryté zárubně tedy pro tento účel zvolit?
Postará se o to skrytá zárubeň AKTIVE GLASS, speciálně konstruovaná právě pro celoskleněné dveře. Skryté zárubně dosud neumožňovaly srovnat celoskleněné dveře se stěnou do jedné roviny. AKTIVE GLASS tak v tomto ohledu přináší malou revoluci. Je určená pro jednokřídlé celoskleněné dveře, které se otevírají z pohledové strany směrem k sobě a přesně lícují s povrchem zdi.

Pokud bychom rádi použili  toto řešení u otočných dveří a těch, které se zasouvají do stavebního pouzdra. Bude efekt stejný?
Ano, to je na tom řešení opravdu skvělé. Bez viditelných obložek mohou být řešeny nejen klasické otočné dveře, ale i ty, které se zasouvají do stavebního pouzdra. Všechny dveře v interiéru tak mohou ctít jednotný styl bez ohledu na způsob jejich otevírání.

Více na www.japcz.cz.

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - ALUKOV
Logo - ARTEX informační systémy
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Intedat
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - JVS SERVICE
Logo - Microsoft
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD
Logo - BERGL DIAMONDS

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - TRADE NEWS
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice