Loading...

KONGRESOVÉ ZÁZEMÍ NA ZÁMKU

24.05.2024

Zažijte firemní akci, nebo konferenci v nádherném zámeckém prostředí. Kvalitní kongresové zázemí, gastronomické zážitky, wellness i zážitkové programy uprostřed magické síly labyrintů na zámku Loučeň ve Středních Čechách si oblíbíte a budete se rádi vracet.   

Loučenský areál ve Středních Čechách nedaleko Prahy se pyšní nejenom světovým unikátem v podobě LABYRINTÁRIA – souborem bludišť v zámeckém parku, nabízí ale rovněž zázemí jak pro rodinnou dovolenou, tak kongresovou turistiku. Zámecký park v anglickém stylu je ideálním místem nejenom pro oblíbené piknikování, kdekoli se vám zlíbí, ale jeho odlehlé části se výborně hodí k meditacím, cvičení jógy, chůzi či běhání po konferenci nebo team buildingu, ke kterým se výborně hodí menší i velké sály hned vedle zámecké restaurace. Park nabízí řadu aktivit jak pro dospělé, tak děti. A to v podobě dětského lanového parku, rybníčků plných ryb, relaxační zóny lážo plážo, pravé studánky nebo dětského mlhoviště. Hostům ubytovaným v zámeckém hotelu nebo přímo v apartmánech na zámku je park k dispozici po celou dobu jejich pobytu zdarma. A to v jakoukoli denní i noční hodinu. Lze ho tak využít brzy ráno, kdy jsou koruny strom plné ptactva a parkem se rozléhá jejich zpěv. Nebo pozdě večer, kdy si lze vychutnat romantické osvětlení zámku v duchu skotského hradu v Edinburghu a osvětlený labyrint před ním. A ať už člověk věří mystické síle labyrintů nebo ne, pokud poctivě projde všech dvanáct, ujde dohromady dlouhou cestu v nádherném prostředí. Tajemno těchto míst využívá řada firem pořádajících na Loučeni školení nebo odborné konference. Toto místo vybízí po náročném pracovní dni vyjít jen několik málo kroků a ocitnout se v klidné přírodě.  Po pobytu venku lze pak navštívit wellness a dát si vynikající večeři v zámecké restauraci.

„Ráda bych k nám na Loučeň pozvala všechny, včetně milovníků dobré kuchyně. A když už nás navštívíte, rozhodně si dopřejte minimálně naší zámeckou specialitu Čápy s mákem®. Bez jejího ochutnání byste rozhodně neměli odjíždět,“ uvádí Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. „Na zámek Loučeň přijíždí velice široké spektrum návštěvníků. Od dětí, po manželské páry hledající klid a romantiku, po firmy, které tady pro své zaměstnance pořádají školení a nejrůznější team buildingy. Proto je i škála našich restaurací pestrá a velice široká. Myslím, že dokážeme uspokojit celou tuto pestrou paletu lidí, kteří k nám přijedou nejen za odpočinkem, prací či zábavou, ale i jídlem,“ dodává Kateřina Šrámková.

„Základní rozdíl mezi přípravou pokrmů v předních pražských hotelích a zámkem vidím především v pestrosti naší klientely a tím pádem poptávce. Rovněž ve špičkových hotelích mají samozřejmě pestrou skladbu klientů z mnoha světadílů, ale většinou se skládají ze dvou skupin, a to turistické a obchodní,“ uvádí Tomáš Petráň, šéfkuchař hotelové restaurace Maxmilian a Ferdinand. „U nás na zámku nemáme takovou pestrost, co se národnostní skladby hostů týká, ale jezdí k nám jak obchodníci, zamilované páry tak i rodiny s malými či většími dětmi. A to je ten důvod proč Vám u nás v restauracích nabídneme jak krupicovou kaši tak i hovězí steak ze 6 týdnů stařeného masa. Pro letní měsíce máme připravenou nabídku různých grilovaných mas právě i ze stařeného hovězího masa, spolu s pečenou a čerstvou zeleninou v křupavé bagetě z kamenné pece. Například Hovězí Pastrami z vyzrálé květové špičky je spolu s čerstvou zeleninou nebo lístky polních salátů určitě to pravé v těchto i příštích horkých dnech,“ dodává Tomáš Petráň.

Zámek s nádherným parkem, postele s nebesy, komnaty s vysokými stropy a návrat do romantické historie… Kdopak by si nepřál zažít trochu cestovatelské exotiky, zejména když je za rozumnou cenu? Tak přesně tomu trendu chtěli jít na zámku Loučeň „naproti“, vytvořit příležitost k stylovému ubytování. Škála zámeckého ubytování je opravdu široká, od minimalistických pokojíčků určených kongresovým hostům, až po zámecké apartmány s velkorysými koupelnami a postelemi s nebesy.  Zámek Loučeň nabízí ubytování pro celkem 136 osob, v 60 pokojích s kapacitou 2 – 5 osob. Zejména v letní sezoně je největší zájem o pokoje vícelůžkové a rodinné apartmány, kde se mohou ubytovat rodiny s menšími dětmi.

Zámek nabízí:
1x        Domeček knížete Alexandra (stylová hrázděná stavba s postelí s nebesy a rohovou vanou)
3x        Zámecký apartmán v hostinském křídle zámku (všechny mají postel s nebesy a velkou vanu)
3x        Hotelový suite (s možností 1-2 přistýlek)
4x        Rodinný pokoj Family Room (se dvěma oddělenými ložnicemi a společnou koupelnou)
9x        pokoj v historické budově hotelu Maxmilian Lifestyle Resort
28x      pokoj „Comfort“ v nové moderní přístavbě k hotelu Maxmilian Lifestyle resort
12x      pokoj v podkroví historické budovy hotelu Maxmilian Lifestyle Resort (2-3 lůžkové)

Hotel byl postaven v původní úřednické budově na panství Thurn-Taxisů z roku 1843, která má autentickou dobovou atmosféru. Později, po 2.světové válce, zde bývala městská škola a na konci 20.století se z budovy stalo ubytovací zařízení. V roce 2007 bylo postaveno nové křídlo, ve kterém je kromě kongresového sálu také bazén a wellness. Velkou devizou je uzavřené parkoviště, na které se vejde až 98 aut. Ocení to zejména firmy, kde účastníci přijíždějí zpravidla každý vlastním autem.

  

Zámecká zahrada nabízí skvosty rovněž milovníkům světových unikátů, těch nalezete v parku hned šest.  A to v podobě Prstového labyrintu, díky kterému si budete připadat jako u IL LABIRINTO – v Cathedrale di san Martino v italské Lucce. Návštěvou loučenského Kamenného labyrintu se můžete přenést k The Bewarea Labirinth - Yzerfontein v Jižní Americe.  Tisové bludiště je na zámku Loučeň vystavěno v podobném duchu jako je IRRGARTEN Schönbrunn v Rakousku. Park má rovněž svého Minotaura, podobně jako Minotaurus – Cawdor Castle ve Skotsku. Travnatý labyrint středočeského zámku Loučeň pak připomíná Labyrinth Seaton, Devon v Anglii. A nakonec nově osvětlené zámecké průčelí Loučeně evokuje podobu Edinburgh castle ve Skotsku. Celkově je na zámku Loučeň a v jeho zahradách k vidění dvanáct labyrintů a bludišť. Tvoří tak největší Labyrintárium Evropy.

  

Rozsáhlý zámecký park má 20 hektarů, je památkově chráněný. Založen byl na místě prolínání původní francouzské zahrady a knížecí obory v polovině 19.století. Již před 150 lety zde odpočívali členové knížecí rodiny, a kdo si chce ulehnout pod koruny staletých stromů, může se cítit jako knížepán i dnes. Loučenský park se nachází na přirozené vyvýšenině nad Polabím, otevírají se z něj nádherné výhledy a zdobí jej vodní prvky, kašny a dva rybníky. V roce 2016 zde byla oživena původní studánka pod zámeckou terasou. Byla nazvána „Moudrá voda“. V parku najdou návštěvníci místa k sezení, stinná zákoutí, altánek a také dětský lanový park. Přes 20 lanových atrakcí je umístěno ve výšce kolem 30-40 cm, aby jej děti i dospělí zvládli bez zajištění.

A komu by to vše bylo málo, pak jste především na zámku a k němu patří zámecké prohlídky. Ty na Loučeni jsou kostýmované a vždy tematicky zaměřené. Zorganizovat se dá ale téměř cokoli. Soukromou večeři v zámecké jídelně při svíčkách. Prohlídku se zámeckým komořím zakončenou ochutnávkou vína, čokoládou nebo ohňostrojem u kašny před zámkem. Vašim nápadům je team zámku Loučeň otevřený. Anebo si jen dopřejte Piknik či Čápy s mákem v největším labyrintáriu Evropy.

Více informací včetně podrobného programu na www.zamekloucen.cz

Foto - zdroj: Zámek Loučeň 

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - ALUKOV
Logo - ARTEX informační systémy
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Intedat
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - JVS SERVICE
Logo - Microsoft
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD
Logo - BERGL DIAMONDS

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - TRADE NEWS
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice