Loading...

JAK NA NÁBOR SENIORNÍCH ZAMĚSTNANCŮ?

14.04.2021

Najít v dnešní době kvalitní, seniorní a odborné pracovníky je skutečným oříškem. Podle průzkumu personální agentury Advantge Consulting, používají firmy v průměru 4 náborové kanály. Ne všechny však přináší kvalitní kandidáty. Používané náborové kanály se velmi liší podle typu obsazované pozice.

Pro nábor specialistů na středních nebo nižších pozicích používají firmy nejčastěji zdroj:
– pracovních portálů
–  inzeráty na vlastním webu
–  budování vlastní databáze zájemců o práci
–  doporučení vlastních zaměstnanců.

 Při hledání kandidátů na pozice top managementu a seniorních manažerů využívají firmy nejčastěji personální agentury, které se specializují na Headhunting – Executive Search.

Proč Executive Search?
Potenciální kandidáti jsou zaměstnaní, sami aktivně práci nehledají ani nenabízí svůj pracovní potenciál. Personální agentura funguje metodou přímého oslovení potencionálních uchazečů – přímý marketing, zkoumáním firem, cílových skupin a navazováním osobních kontaktů, tak se dostává i k potenciální uchazečům, kteří jsou jinak přes inzerci, databáze nebo internet nedostupné.

Jak to probíhá?
Cílem headhuntera je téměř ve všech případech zaměstnaný člověk. Často osoba velmi významná. To vše je nutné striktně respektovat. Na rozdíl od běžného vyhledávání probíhá v anonymitě, zaručujeme naprostou diskrétnost při hledání. Naši specialisti na executive search provedou průzkum trhu, s odpovídajícími kandidáty zahájí a udržují kontakt. Klient dostává pravidelné reporty o informacích z trhu a o konkrétních kandidátech. Specialisté personální agentury zjistí u vybraných kandidátů jejich potřeby a motivy, s čím jsou nespokojeni ve stávajícím zaměstnání či co jim chybí. Tyto informace jsou pak klíčové pro vytvoření takové nabídky, která se neodmítá.

Jednotlivé kroky:
– Personální agentura konkretizuje a zpřesní společně se zadavatelem vyhledávaný profil. Vytvoří se tak jasný požadavek na budoucího zaměstnance.
– Research tým prozkoumá zajímavé podniky se vztahem k hledané pozici a podle dalších kritérií (např. obor, odbornost, region).  Takto vzniklý seznam cílových firem si odsouhlasíme se zadavatelem.
– Vyhledávání a oslovení – tato fáze je velmi citlivá, vyžaduje enormní profesionalitu, ohleduplnost. Nejdříve se krátkým telefonátem zjistí, zda má cílová osoba zájem o další informace, popř. zda je v zásadě připravena na změnu. Pokud ano, dohodneme se na další komunikaci mimo zaměstnání.
– Informujeme pouze o uchazečích, kteří skutečně projevili zájem a daly k tomu výslovný souhlas. Dbáme na maximální diskrétnost. Díky kompletní dokumentaci všech pracovních kroků, aktivit a získaných informací je zajištěno, že lze na všechny kroky procesu navázat i později.
– Hledání zaměstnance pro personální společnost nekončí uzavřením pracovní smlouvy s vybraným uchazečem. Po uzavření smlouvy následuje ještě garanční lhůta, po kterou personální společnost zaručuje vyhledání nového zaměstnance v případě, že dosazený kandidát ze společnosti v dohodnuté době odejde.

Potřebujete pomoci? Kontaktujte nás na info@acjobs.cz 

www.acjobs.cz

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - ARTEX informační systémy
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ECOAR s.r.o.
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Intedat
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - Microsoft
Logo - PROFIMA EFFECTIVE, s.r.o.
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Vere Prague

Partner slavnostního vyhlášení

Logo - Business klub Ukrajina
Logo - ORLEN Unipetrol
Logo - ČSOB
Logo - TROX TECH-TRADE
Logo - Zásilkovna

Dodavatelé

Logo - Dermacol
Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - BELLES FLEURS
Logo - IDC - FOOD
Logo - JAPONSKÁ RÝŽE
Logo - MY JAPAN
Logo - SMART WALLS
Logo - BERGL DIAMONDS

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - DENÍK
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - TRADE NEWS
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice