Loading...

Doprava jako hybný motor firmy

26.01.2024

Doprava není pouze nezbytnou nákladovou položkou, ale také hybným motorem společnosti a jedním ze základních determinantů její dlouhodobé úspěšnosti. O tom, jak firmu ovlivňuje zvolený způsob dopravy produktů, jsme si povídali s panem Josefem Truhlářem, jednatelem společnosti PELMI, spol. s r. o.


Jak byste svou firmu krátce představil? 
PELMI je plně nezávislá česká společnost, která působí na trhu pětadvacet let a svým postavením patří mezi přední poskytovatele logistických služeb v oblasti pozemní, letecké, železniční a námořní přepravy. Nabízíme komplexní logistické služby, individuální přístup, inovační řešení a vysokou profesionalitu. Naše společnost je zastoupená v hned v několika regionech – Liberec, Mladá Boleslav, Olomouc, Zlín, Praha, abychom byli zákazníkům blíže.

Čím se projevuje právě ta komplexnost vámi nabízených služeb?
Logistika je dnes komplexní obor znalostí, nástrojů a dovedností, které nelze aplikovat odděleně. Sledovat skladování, dopravu, balení, informační tok nelze řešit izolovaně, je nutné na ně hledět jako na celek včetně vzájemných interakcí. Disponujeme širokým portfoliem logistických produktů a znalostí, a jsme tedy schopni řešit logistiku společnosti jako celek. Při komplexním pojetí logistiky se doprava nestává pouze nezbytnou nákladovou položkou, nýbrž hybným motorem dané společnosti a základním determinantem její dlouhodobé úspěšnosti.

Kdy klientům doporučujete spíše služby na míru? 
Přeprava není pouze proces přemisťování zásilky z bodu A do bodu B. Důležité je zohlednit i jiné faktory, například rychlost, bezpečnost, nákladovost, spolehlivost, povahu zásilky, legislativní rámec a mnoho dalších aspektů. Při hledání nejlepšího řešení se neptáme pouze „Kam?“, ale zejména „Jak?“ a podle těchto vstupních proměnných určíme optimální řešení daného přepravního případu pro konkrétního zákazníka. Neexistuje univerzální řešení, které uspokojí každého. Bohaté možnosti informačních technologií nám umožňují vybudovat efektivní interaktivní komunikační kanál mezi námi a každým našim zákazníkem.

Povězte nám více o vašich službách v segmentu silniční dopravy. 
Silniční přeprava balíkových, kusových i celovozových zásilek je organizována pro všechny klienty společnosti PELMI naší pobočkou v Olomouci. Tým profesionálních disponentů zde realizuje jak jednorázové, tak projektové přepravy zboží po celé Evropě dle přání našich zákazníků, přepravujeme zboží v tuzemsku a po celé Evropě i na Dálný východ do zemí bývalého Sovětského svazu, rovněž na Blízký východ a do Turecka, a to v exportu i v importu.

Kde vidíte priority pro využití železniční dopravy? 
V rámci celé Evropy poskytujeme železniční přepravu, která je nezbytnou součástí logistického řetězce při přesunu většího množství zboží a materiálu a zároveň je nejšetrnější k životnímu prostředí. Přeprava zásilek je realizována v jednotlivých vagonech, skupinách vagonů nebo v ucelených vlacích. Nedílnou součástí se stala železniční přeprava z Dálného východu a představuje řešení mezi pomalou námořní a rychlou leteckou přepravou. Kratší tranzitní čas než u dopravy námořní a výrazně nižší náklady než u přepravy letecké jsou pro určité druhy zboží ideálním řešením. V rámci takzvané Hedvábné stezky zajišťujeme železniční přepravu z Číny.

A kdy je naopak vhodnější využívat služby letecké dopravy?
Letecká přeprava je nejvhodnějším typem přepravy pro zboží, u kterého jsou rychlost doručení a povaha zásilky nejdůležitějšími faktory. Ve spolupráci s leteckými přepravními společnostmi pro vás můžeme zajistit jak standardní ekonomickou přepravu, tak i expresní přepravu urgentního zboží. Na trhu leteckých přeprav jsme neutrální, s důležitou podporou rozsáhlé sítě zahraničních partnerů. Díky ní můžeme zajistit „door to door“ přepravu téměř do/ze všech zemí. Prověřujeme napřímo ty nejlepší „ad hoc“ ceny se zástupci aerolinek, se kterými jsme v denním úzkém kontaktu. S ohledem na naší pobočku sídlící na letišti Václava Havla má náš tým možnost přímo kontrolovat zásilky při příjmu do skladu aerolinky a případně operativně zasáhnout v případě jakýchkoli nesrovnalostí. Při případných celních kontrolách jsme schopni zboží odborně otevřít, pořídit fotodokumentaci kontroly a opět zabalit bez vaší přítomnosti, a tím vás ušetřit osobní účasti na letišti.

Pro větší zásilky nabízíte služby charterové dopravy? 
Zboží či materiál zvláštní povahy, rozměrů či váhy dokážeme přepravit nákladními charterovými letadly na míru vaší poptávce. Naše limity jsou dány pouze maximální nosností a rozměry ložných ploch letadel. Vždy pro vás umíme připravit to nejlepší řešení pro situaci, ve které se právě nacházíte. Před zhruba dvěma lety jsme realizovali charterový let z Ostravy do Indie v rámci humanitární pomoci. A co služby námořní přepravy? Námořní přeprava je naším hlavním produktem a troufnu si tvrdit, že patříme mezi významné poskytovatele této služby v České republice. Zajišťujeme námořní přepravu po celém světě včetně navazujících vnitrozemních úseků, a to nejen ve vztahu k České republice, ale i v rámci takzvaných třetizemních přeprav včetně doplňkových služeb na obou koncích přepravního řetězce. Jednoduše – komplexní logistika v celosvětovém měřítku. Svoz, rozvoz, balení, skladování, fumigace, nakládka, vykládka, pojištění all-risk, poradenství – vše na co si vzpomenete, jsme tu pro vás. Na nás se můžete spolehnout. Kromě celokontejnerů (FCL) organizujeme i vlastní sběrnou službu (LCL) z Dálného východu. Oba tyto druhy přepravy jsme schopni realizovat v režimu door to door. Díky našim partnerům jsme schopni zajistit i konsolidaci jednotlivých zásilek a následně optimalizovat celou přepravu.

www.pelmi.cz

FOTO - ZDROJ: PELMI

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - ALUKOV
Logo - ARTEX informační systémy
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Intedat
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - JVS SERVICE
Logo - Microsoft
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD
Logo - BERGL DIAMONDS

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - TRADE NEWS
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice