Loading...

CRIF: V květnu vzniklo 2 456 společností, 1 204 jich zaniklo

30.06.2023

Praha, 28. června 2023 – V květnu vzniklo v České republice 2 456 obchodních společností, o 297 více než v dubnu. Zároveň zaniklo 1 204 obchodních společností, o 71 více než v dubnu. Během prvních pěti měsíců letošního roku vzniklo 12 690 společností, což je o 2 % méně než za stejné období roku 2022. Zároveň zaniklo 6 569 společností, o 12 % více než před rokem. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou provedla společnost CRIF - Czech Credit Bureau.

„Ačkoliv počet nových firem v prvních pěti měsících roku se blížil statistikám z minulého roku, počet zaniklých firem se zvýšil o téměř 800. Na 10 zaniklých firem proto letos připadlo pouze 19 nových, i když loni jich bylo 21. To znamená, že firem v České republice stále přibývá a od začátku letošního roku ke konci května je Česká republika bohatší o 6 121 firem, avšak růst jejich počtu je nižší, než v předchozích dvou letech" říká Věra Kameníčková, analytička společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

Nejvíce společností vzniklo v prvních pěti měsících roku v Praze (6 206), Jihomoravském (1 659) a Středočeském kraji (892). Zaniklých společností bylo nejvíce rovněž v Praze (3 506), Jihomoravském (665) a Moravskoslezském kraji (541). Nejrychleji přibývá firem na Vysočině, kde na 10 zaniklých firem připadlo 38 vzniklých, a v Pardubickém kraji (33 vzniklých na 10 zaniklých). Nejpomaleji naopak přibývají firmy v Karlovarském kraji, kde na 10 zaniklých připadlo pouze 13 vzniklých.

Nejrychleji přibývají firmy v odvětví výroby a rozvodu elektřiny, plynu a tepla

V rámci jednotlivých odvětví vzniklo od začátku roku nejvíce obchodních společností v odvětví obchodu (1 952)...

...celou tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE

 

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - ALUKOV
Logo - ARTEX informační systémy
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Intedat
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - JVS SERVICE
Logo - Microsoft
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD
Logo - BERGL DIAMONDS

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - TRADE NEWS
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice