Loading...

CRIF: V červenci výrazně ubylo osobních bankrotů i bankrotů fyzických osob podnikatelů

14.08.2023

Bylo podáno také méně insolvenčních návrhů

Praha, 4. srpna 2023 – V červenci bylo v České republice vyhlášeno 50 bankrotů obchodních společností, 333 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 931 osobních bankrotů. Ve všech kategoriích šlo v kontextu letošního roku o podprůměrný počet. Zároveň bylo podáno 76 návrhů na bankrot obchodních společností, 352 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 1 013 návrhů na osobní bankrot. Ve všech případech jde o meziměsíční pokles. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou pravidelně provádí společnost CRIF – Czech Credit Bureau.

„Červenec bychom mohli nazvat obdobím bankrotových prázdnin. V kategorii fyzických osob podnikatelů jde o zatím nejnižší počet bankrotů v porovnání s ostatními měsíci tohoto roku. Výrazně nízký byl také počet návrhů na bankrot u obchodních společností. Nižší počty jsou dány převážně letním obdobím, kdy bývá omezená pracovní doba na úřadech a běžných pracovních dnů je i díky svátkům méně,“ uvedla Věra Kameníčková, analytička společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

Počet bankrotů obchodních společností se oproti červnu zvýšil o 3, i tak však šlo v kontextu roku o jeden ze slabších měsíců.  Počet návrhů na firemní bankrot se meziměsíčně snížil o 33. U fyzických osob podnikatelů se počet bankrotů meziměsíčně snížil o 162 a počet návrhů na bankrot o 133. Z dlouhodobé statistiky vyplývá, že v červenci bývá obvykle vyhlášeno méně bankrotů než v ostatních měsících roku.

Dle obratu je největší společností s vyhlášeným bankrotem v červenci Urban Survival. Této společnosti v roce 2020 a 2021 sice rostly tržby, ale zejména rok 2021 skočil hlubokou ztrátou, kvůli čemuž měla záporný vlastní kapitál. Největší objem závazků měla společnost ke společníkům. Mezi největší společnosti, u kterých byl v červenci podán insolvenční návrh, patří společnost MSA, výrobce průmyslových armatur nebo Premiot Group podnikající s nemovitostmi.

... celou tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - ALUKOV
Logo - ARTEX informační systémy
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Intedat
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - JVS SERVICE
Logo - Microsoft
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD
Logo - BERGL DIAMONDS

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - TRADE NEWS
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice