Loading...

CRIF: Druhým měsícem roste počet bankrotů podnikatelů, v únoru jich bylo nejvíce od loňského června

08.03.2024

V průběhu února bylo v České republice vyhlášeno 467 bankrotů fyzických osob podnikatelů a zároveň bylo podáno 513 návrhů na bankrot. V obou případech jde o meziroční i meziměsíční růst. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.czkterou provedla společnost CRIF – Czech Credit Bureau.

„Počet bankrotů fyzických osob podnikatelů byl v únoru nejvyšší od loňského června a již druhým měsícem pozorujeme jeho růst. Větší množství podnikatelských bankrotů v blízké budoucnosti naznačuje také zvyšující se počet insolvenčních návrhů. Na druhou stranu podíl nevýkonných úvěrů podnikatelů na objemu jejich úvěrů i nadále vykazuje klesající tendenci a jejich vklady rostou rychleji než jejich dluh, říká Věra Kameníčková, analytička společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

Z dlouhodobého hlediska počet podnikatelských bankrotů víceméně stagnuje. Za posledních 12 měsíců jich bylo vyhlášeno 5 114, o 102 (2 %) více než v předchozím období. Zároveň bylo podáno 5 445 návrhů na bankrot, o 162 více (+3 %) než v předchozích 12 měsících.

Nejvíce bankrotů podnikatelů bylo v únoru vyhlášeno v Moravskoslezském kraji (77), Praze (63) a Středočeském kraji (47), nejméně naopak na Vysočině (13), v Karlovarském kraji (16) a v Královéhradeckém kraji (18). Za posledních 12 měsíců připadlo nejvíce bankrotů na 10 tisíc aktivních podnikatelů v Ústeckém kraji (79), Karlovarském kraji (78), Libereckém a Moravskoslezském kraji (shodně 68), nejméně pak ve Zlínském kraji (31), v Praze (33), ve Středočeském kraji a na Vysočině (shodně 34). Z dlouhodobého hlediska se pořadí krajů dle míry bankrotu výrazně nemění.

Nejvíce bankrotů podnikatelů v únoru zaznamenalo odvětví stavebnictví... celou tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE

foto-zdroj: unsplash.com

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - ALUKOV
Logo - ARTEX informační systémy
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Intedat
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - JVS SERVICE
Logo - Microsoft
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Vere Prague

Dodavatelé

Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - IDC - FOOD
Logo - BERGL DIAMONDS

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - TRADE NEWS
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice