Loading...

CONCIERGE MEDICINE. Češi se naučili platit za nejvyšší standard péče o zdraví

12.11.2020

Svůj čas chtějí věnovat byznysu, rodině, odpočinku – čemukoli, jen ne cestám za doktorem přes celé město, vysedávání v čekárnách, čekání na termín operace. A poslední měsíce, kdy veřejný systém ochromila epidemie koronaviru, jen potvrdily, proč si tisíce lidí raději připlácejí za nejvyšší úroveň služeb, které lze v českém zdravotnictví dosáhnout.

„Je to podobné, jako když máte Hilton a vedle něj luxusní butikový hotýlek, kde se o vás postarají přesně tak, jak potřebujete a chcete,“ přirovnává Oldřich Šubrt, zakladatel společnosti Program Health Plus. Ta na českém trhu funguje už 10 let a stará se zhruba o 6 tisíc klientů – top manažerů, majitelů firem, jejich rodin s dětmi, ale třeba i seniorů, kteří se prostě rozhodli ulehčit si život lékařskou péčí na špičkové úrovni. Obzvlášť během karantény se jim všem osvědčilo, že nemuseli nikam jezdit, zároveň ale ani neodkládali návštěvu lékaře ze strachu, že by se v čekárně mohli nakazit. Systém individuální zdravotní péče ve špičkové kvalitě vznikl v USA před dvěma dekádami a od té doby se rozšířil do většiny západních zemí. Veřejný zdravotní systém ani běžná privátní zařízení totiž nedokážou nabídnout rychlé, komplexní, a přitom dostatečně efektivní služby. I proto někteří lidé s odkazem na nedostatek času raději odkládají řešení svých obtíží, i když je jasné, že pokud jim vypoví zdraví, nebudou se moct věnovat ani byznysu, ani rodině.

JEDEN HOVOR
„Jsou to většinou manažeři, v práci vysoce efektivní, strategičtí, zvyklí delegovat pravomoci, jejichž hlavní hodnotou je mít čas pro sebe a rodinu. Ale když jde o zdravotní péči, nedělají ani jedno z toho. Nechovají se strategicky, nic nedelegují, a ještě si ukrajují z volného času, protože půl dne telefonují a shánějí správného doktora,“ dokresluje
nejnovější trend Helena Ruszová, zakladatelka Moravian Premium Care.

CELÝ ČLÁNEK SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE

 

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis
Logo - ARTEX informační systémy
Logo - BEWIT
Logo - dobrá TISKÁRNA
Logo - ECOAR s.r.o.
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - Intedat
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - Microsoft
Logo - PROFIMA EFFECTIVE, s.r.o.
Logo - RESPECT Group – pojišťovací makléř pro firmy a podnikatele
Logo - Vere Prague

Partner slavnostního vyhlášení

Logo - Business klub Ukrajina
Logo - ORLEN Unipetrol
Logo - ČSOB
Logo - TROX TECH-TRADE
Logo - Zásilkovna

Dodavatelé

Logo - Dermacol
Logo - VINAŘSTVÍ MALÁNÍK – OSIČKA s.r.o.
Logo - BELLES FLEURS
Logo - IDC - FOOD
Logo - JAPONSKÁ RÝŽE
Logo - MY JAPAN
Logo - SMART WALLS
Logo - BERGL DIAMONDS

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - BUSINESSINFO.CZ
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - DENÍK
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - HORIZONT POINT
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - TRADE NEWS
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice