Loading...

CONCIERGE MEDICINE. Češi se naučili platit za nejvyšší standard péče o zdraví

12.11.2020

Svůj čas chtějí věnovat byznysu, rodině, odpočinku – čemukoli, jen ne cestám za doktorem přes celé město, vysedávání v čekárnách, čekání na termín operace. A poslední měsíce, kdy veřejný systém ochromila epidemie koronaviru, jen potvrdily, proč si tisíce lidí raději připlácejí za nejvyšší úroveň služeb, které lze v českém zdravotnictví dosáhnout.

„Je to podobné, jako když máte Hilton a vedle něj luxusní butikový hotýlek, kde se o vás postarají přesně tak, jak potřebujete a chcete,“ přirovnává Oldřich Šubrt, zakladatel společnosti Program Health Plus. Ta na českém trhu funguje už 10 let a stará se zhruba o 6 tisíc klientů – top manažerů, majitelů firem, jejich rodin s dětmi, ale třeba i seniorů, kteří se prostě rozhodli ulehčit si život lékařskou péčí na špičkové úrovni. Obzvlášť během karantény se jim všem osvědčilo, že nemuseli nikam jezdit, zároveň ale ani neodkládali návštěvu lékaře ze strachu, že by se v čekárně mohli nakazit. Systém individuální zdravotní péče ve špičkové kvalitě vznikl v USA před dvěma dekádami a od té doby se rozšířil do většiny západních zemí. Veřejný zdravotní systém ani běžná privátní zařízení totiž nedokážou nabídnout rychlé, komplexní, a přitom dostatečně efektivní služby. I proto někteří lidé s odkazem na nedostatek času raději odkládají řešení svých obtíží, i když je jasné, že pokud jim vypoví zdraví, nebudou se moct věnovat ani byznysu, ani rodině.

JEDEN HOVOR
„Jsou to většinou manažeři, v práci vysoce efektivní, strategičtí, zvyklí delegovat pravomoci, jejichž hlavní hodnotou je mít čas pro sebe a rodinu. Ale když jde o zdravotní péči, nedělají ani jedno z toho. Nechovají se strategicky, nic nedelegují, a ještě si ukrajují z volného času, protože půl dne telefonují a shánějí správného doktora,“ dokresluje
nejnovější trend Helena Ruszová, zakladatelka Moravian Premium Care.

CELÝ ČLÁNEK SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE

 

Další články

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ 2021

Ocenění Českých exportérů stojí na Vaší straně. Vnímáme Vaše potřeby, hledáme řešení a poskytujeme informace a inspiraci.

Partneři

Logo - AC-T servis, spol. s r.o.
Logo - Advanced Medical Solutions
Logo - Advantage Consulting
Logo - AffilBox.cz
Logo - Airclean
Logo - ALIVE s.r.o.
Logo - ASOCIACE MALÝCH A STŘEDNÍCH PODNIKŮ A ŽIVNOSTNÍKŮ ČR
Logo - ATELIER - S
Logo - Česká exportní banka, a.s.
Logo - ČESKÁ MINCOVNA
Logo - DAQUAS
Logo - ECOAR s.r.o.
Logo - ETERNAL BY HELENA
Logo - FORTINET
Logo - FORTINET
Logo - JŠK ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
Logo - KLIMSZ
Logo - Kompass Czech
Logo - Lorenc Logistic
Logo - MEDIAREX
Logo - PALATINUM
Logo - Toyota Material Handling CZ s.r.o.
Logo - Veracomp
Logo - Vere Prague
Logo - VODAFONE

Mediální partneři

Logo - Age
Logo - BRANDS & STORIES
Logo - BUSINESS LEADERS
Logo - ČIANEWS
Logo - DENÍK
Logo - EPRAVO.CZ
Logo - FRANCHISING.CZ
Logo - Inpublic Group
Logo - PROSPERITA
Logo - Regionální televize
Logo - TRADE NEWS
Logo - Transport-logistika.cz - online deník o dopravě a logistice